Lukáš Jeníček

Lukáš Jeníček

Lukáš je jedním ze zakládajících členů ALFA studia a také vedoucí ředitel souboru. Mimo administrativu a vedení souboru se angažuje v režii a dramaturgii (např. inscenace El Royale, Tenkrát v Thébách, Racek nebo Élektra), ale k vidění je také v několika hereckých rolích (např. jako Pierre ve Jméně, Trigorin v Rackovi nebo Pan Lukáš v Tenkrát v Thébách). Jako spoluautor se podílel na scénáři inscenace El Royale a v divadelní sezóně 2020/21 debutoval s autorským scénářem k inscenaci Tenkrát v Thébách.

Kromě práce na domovské scéně hostuje také s externími herci (např. Havlova Audience) a ve volném čase se věnuje divadelní kritice a vlastním dramatizacím nedivadelních textů. Ač je divadlo jeho největší zálibou, pracuje také na prozaické autorské tvorbě a věnuje se grafickému designu. 

Divadlu se věnuje od prvního stupně na základní škole, ale svou vlastní cestu k divadelní tvorbě objevil až při studiu na novostrašeckém gymnáziu, kde navštěvoval studentský divadelní soubor Bedřych, společně s nímž se zúčastnil také několika amatérských přehlídek (např. Zámecká prkna v Kolíně).

V současné době můžete Lukáše vidět v následujících rolích:

Boris Trigorin /Racek/

Pierre Garaud /Jméno/

Pan Lukáš /Tenkrát v Thébách/