Klára Dolejší

Klára Dolejší

Klára je jednou ze zakládajících členek ALFA studia a také uměleckou ředitelkou souboru. Mimo administrativu se angažuje v režii (např. Jméno), scénografii a choreografii našich představeních (např. Tenkrát v Thébách nebo Élektra), ale k vidění je také v několika hereckých rolích (např. jako Margaret Debenhamová v El Royale, Paní Klára v Tenkrát v Thébách a Máša Šamrajevová v Rackovi).

 

V umění se našla již v raném dětství a pokračovala během studia na základní škole, kdy si vyzkoušela hru na housle a sborový zpěv. Mimo hudební obory navštěvovala také obor výtvarný a taneční. V současné době se stále věnuje tanci a to hlavně současnému. Každoročně se účastní několika tanečních přehlídek a soutěží (např. Taneční přehlídka v Salesiánském divadle nebo Taneční soutěž Jinonice) a pyšnit se může třeba výhrou třídenní stáže na Pražské taneční konzervatoři.

 

K divadlu se dostala až při studiu na střední škole. Nejprve jen jako divadelní divák, v rámci Klubu mladého diváka, a později také jako herec v rámci studentského divadelního souboru Bedřych, se kterým se zúčastnila také několika divadelních přehlídek (např. Zámecká prkna v Kolíně).

 

V současné době můžete Kláru vidět v následujících rolích:

 

Margaret Debenhamová /El Royale/

 

Paní Klára, Polyneikés, žena sboru /Tenkrát v Thébách/

 

Máša Šamrajevová /Racek/