Ivan Špaček

Ivan Špaček

Ivan je jedním ze zakládajících členů ALFA studia a v současnosti také člen hereckého souboru. K vidění je v několika inscenacích, v nichž mnohdy ztvárňuje hlavní role (např. jako Vincent ve Jméně, Pan Ivan v Tenkrát v Thébách nebo Konstantin Treplev v Rackovi). Své angažmá u nás v souboru zahájil jako Sebastiana Raine v autorské inscenaci El Royale v divadelní sezóně 2018/19

Herectví se věnuje již od svých patnácti let. Dokonce se mu poštěstilo ztvárnit vedlejší roli v Národním divadle, kde debutoval v inscenaci Labutí jezero v roce 2019. 

Při studiu na střední škole se stal členem studentského divadelního souboru Bedřych, se kterým se zúčastnil také divadelní přehlídky Zámecká prkna v Kolíně 2019. 

Pochází z kladenského Švermova. Na Kladně absolvoval také základní školu a v současné době studuje na novostrašeckém gymnáziu. Ve volném čase se věnuje především fotbalu, také na amatérské úrovni. 

 “Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, odlož to na pozítří, ať máš dnes a zítra volno!” – To je heslo, které Ivan považuje za své životní motto a vřele ho doporučuje všem ostatním.

V současné době můžete Ivana vidět v následujících rolích:

Sebastian Raine /El Royale/

Vincent Larchet /Jméno/

Pan Ivan /Tenkrát v Thébách/

Konstantin Treplev /Racek/

Pan Smith /Plešatá zpěvačka/

Účinkující /Úsměvy na útěku/

JUDr. Brack /Heda Gablerová/