ÚSMĚVY NA ÚTĚKU

ÚSMĚVY NA ÚTĚKU

Lukáš Jeníček

Literárně-hudební a poetický večer!

scénář Lukáš Jeníček, režie a dramaturgie Lukáš Jeníček

pohybová spolupráce Klára Dolejší, hudba Petr Skoumal, hudební texty Jan Vodňanský, básně Jan Borna, Lucie Cingálková, sesbírané texty Zdeněk Troup, Miroslav Holub, John Osborne, ilustrace Lucie Cingálková, fotografie Kateřina Anna Hurtová

Hrají Klára Dolejší, Ivan Špaček, Ondřej Štáfek, Anna Vitnerová, Denis Novotný, Klára Podlešáková, Matyáš Kinkal, Eliška Svobodová, Lukáš Jeníček, Lucie Cingálková a Katřina Anna Hurtová.

Průměrná délka představení je jedna hodina.

Vhodné pro děti od desíti let.


Představení koncipované jako literárně-hudební večer. 

Kostru inscenace tvoří písně hudebního skladatele Petra Skoumala a jeho spolupracovníka textaře Jana Vodňanského, básně Jana Borny a autorská tvorba členů souboru a hostujících umělců Lukáše Jeníčka a Lucie Cingálkové. Zazní také anonymní poezie z toaletních kabinek a filozofické úvahy nejen o boží existenci. To vše na scéně s kresbami a Lucie Cingálkové a fotografiemi Kateřiny Hurtové.

Inscenace je jakýmsi ohlédnutím za textappealovou formou divadla, kterou proslavily malé scény a autorské dvojice šedesátých let.

Kdo nutně potřebuje prudké dějové zvraty či údery brutální stylizace, mohl by být zklamán. Ale ten, komu udělají radost i věci prostší a jemnější, bude potěšen a rád se vrátí i příště!