TENKRÁT V THÉBÁCH

TENKRÁT V THÉBÁCH

Sofoklés, Lukáš Jeníček

Divadelní fast food kombinující kabaretní prvky s tragickou antikou!

překlad Ferdinand Stiebitz, dramatizace Lukáš Jeníček, režie Lukáš Jeníček, choreografie Klára Dolejší a Lukáš Jeníček, scéna Lukáš Jeníček a kol.

Hrají Ivan Špaček, Klára Dolejší, Lukáš Jeníček, Tereza Hospodářská, Eliška Svobodová, Matyáš Kinkal, Klára Podlešáková a Denis Novotný.

Vtáhneme vás přímo do středu jedné z největších literárních tragédií všech dob, přímo do Starověkých Théb! (Lukáš Jeníček, autor inscenace)

Průměrná délka představení je 1 hodina a 15 min. 

Vhodné pro děti od desíti let.


Ptáte se, co je to tragédie? To není jen tak něco! Člověk čte a čte, a tragické je jedině to, že stále není ani v polovině. Člověk jednadvacátého století nemá čas ani trpělivost na leckterou tragédii, a co teprve na tu antickou! Ale co kdybychom vám řekli, že odehrajeme hned tři v jedné? S nadhledem sobě vlastním spojujeme předem nespojitelné a vzniká tak něco nevídaného! 


Herb Alpert and the Tijuana Brass

Především trumpetista, ale také skladatel a producent Herb Alpert pochází z amerického Los Angeles. Od roku 1963 vede skupinu Tijuana Brass, inspirovanou mexickou dechovkou, se kterou se nejednou vyšplhal až na čelo amerického žebříčku, a vybojoval také několik cen Národní akademie.